Kawa z ekspresu na kapsułki w filiżance na stole

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez wypicia aromatycznej kawy. Spożywa się ją rano, aby dodać sobie energii, podaje jako dodatek do ulubionego ciasta oraz częstuje nią gości przy okazji spotkań towarzyskich. Można ją przyrządzać na różne sposoby, jednak do tego jest niezbędny odpowiedni sprzęt. Jednym z nich jest ekspres na kapsułki, ale czy rzeczywiście warto w niego zainwestować? Odpowiadamy!

Ekspres na kapsułki – co to takiego?

Ekspresy do zaparzania kawy nie są na rynku nowością i używa się ich już od dawna. Stanowią podstawowe wyposażenie kawiarni oraz lokali gastronomicznych, jednak coraz częściej wykorzystywane są również w warunkach domowych. Współczesne urządzenia są bowiem łatwe w obsłudze i charakteryzują się przystępną ceną, dlatego ich popularność stale wzrasta. Największe zainteresowanie wśród prywatnych użytkowników wzbudza ekspres na kapsułki, który funkcjonalnością dorównuje tym, używanym w gastronomii. Można w nim przygotować pyszną i aromatyczną kawę jak z kawiarni, a jego obsługa nie wymaga specjalnych umiejętności baristy.

Od profesjonalnych urządzeń do zaparzania różni się tym, że do przygotowania kawy wykorzystywane są kapsułki, w których znajdują się 100% ziarna, zamknięte tuż po procesie wypalenia i zmielenia. Dzięki temu możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy, bez konieczności jej wcześniejszego i samodzielnego mielenia.

Ekspres na kapsułki – jakie ma zalety?

Kawa przyrządzona w kubku nigdy nie dorówna w smaku i aromacie tej przygotowanej w ekspresie. Jeżeli więc jesteś miłośnikiem tego napoju, urządzenie do zaparzania powinno być obowiązkowym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Jego obecność docenisz już po pierwszym użyciu, gdy skosztujesz przygotowanej w nim kawy. Ekspresy na kapsułki mają jeszcze wiele innych zalet, do których zaliczają się:

  • Oszczędność czasu – cały proces przygotowania napoju trwa zaledwie kilka minut. Nie musisz czekać aż woda się zagotuje i mielić uprzednio ziaren. Dzięki kapsułce proces mielenia możesz pominąć, a resztą zajmie się ekspres. Ty, musisz tylko wybrać swoją ulubioną kapsułkę z kawą oraz pojemność, którą chcesz przygotować – i tyle!
  • Wygodazaparzenie kawy jest niezwykle proste i ogranicza się jedynie do włożenia kapsułki, podstawienia filiżanki i uruchomienia ekspresu jednym przyciskiem.
  • Szeroki wybór napojów – możesz wybierać pomiędzy wieloma rodzajami kaw, zarówno tradycyjnych, jak i tych aromatyzowanych. Seria Nespresso Vertuo to aż 31 rodzajów kaw w 5 rozmiarach. Wśród nich znajdziesz m.in. kawy o aromacie czekolady, wanilii czy karmelu.
  • Estetyczny wygląd – urządzenia dostępne na Nespresso.com charakteryzują się atrakcyjnym designem i bogatą paletą kolorów do wyboru. Ekspres oprócz swojej podstawowej funkcji, uzupełni kuchnię jako efektowny element dekoracyjny.

Ekspresy na kapsułki są dostępne w wielu różnych modelach, które odróżnia od siebie funkcjonalność, wielkość oraz design. Bez problemu dobierzesz urządzenie do swoich potrzeb oraz stylu aranżacji wnętrza.

Dlaczego ekspres na kapsułki to dobre rozwiązanie?

Kawa przygotowana w ekspresie za każdym razem będzie smakowała tak samo. Kapsułki zawierają gotową mieszankę zmielonych ziaren, zachowując ich świeżość i aromat. Zakup urządzenia nie wiąże się również ze sporą inwestycją, gdyż ceny poszczególnych modeli zaczynają się już od ok. 400 zł. Ekspres na kapsułki jest więc najlepszym rozwiązaniem, jeżeli cenisz sobie wygodę i chcesz w warunkach domowych cieszyć się smakiem kawy jak z kawiarni!