Produkty ekologiczne nie posiadają żadnych dodatków chemicznych

Chcesz zadbać o swoją dietę? Wybierz zatem ekologiczne produkty zamiast niezdrowych fast foodów. Podpowiadamy dlaczego warto inwestować w ekologiczne produkty.

Coraz więcej osób sięga po produkty ekologiczne w trosce o swoje zdrowie i środowisko naturalne. Za wyższą jakość trzeba oczywiście zapłacić więcej, ale z pewnością warto. Zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego profilaktyka zdrowotna to podstawa. Produkty ekologiczne to nie tylko żywność, ale też kosmetyki, tekstylia, chemia gospodarcza i wiele więcej.

Produkty ekologiczne dla zdrowia

Produkty ekologiczne są oznaczone odpowiednimi certyfikatami, skrótami bio, eko lub organic. Coraz więcej sklepów poszerza swój asortyment o żywność ekologiczną, bio kosmetyki itd. Wraz ze wzrostem świadomości konsumentów rośnie zapotrzebowanie na zdrową żywność, a większe zainteresowanie przekłada się na coraz atrakcyjniejsze ceny.

Bezpieczna żywność

Produkty ekologiczne pochodzą z kontrolowanych upraw, w przypadku których nie używa się żadnych chemicznych środków ochrony roślin. Wytwarzane są z naturalnych składników i w zgodzie z naturą. Ekologiczne uprawy roślin nie są traktowane szkodliwymi opryskami, a hodowlane zwierzęta karmi się wyłącznie eko paszami i naturalnymi surowcami.

Brak chemii, sama natura

W bio żywności nie ma żadnych chemicznych barwników, konserwantów, wypełniaczy, aromatów, wzmacniaczy smaku. Produkty eko sprzyjają zachowaniu zdrowiu, wręcz wspierają je, odżywiając organizm. Są bogate w składniki odżywcze, czyli witaminy, minerały i antyoksydanty potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

Dbałość o środowisko naturalne

Dieta każdego człowieka powinna składać się z żywności wolnej od chemicznych dodatków, chorobotwórczych mytotoksyn. Produkty eko będą wobec tego idealnym wyborem. Zwierzęta hodowane w gospodarstwie ekologicznym nie są faszerowane żadnymi sztucznymi hormonami wzrostu ani antybiotykami. Mają zapewnione godne warunki do życia, krowy mogą skubać trawę, a kury wydziobywać robaki z ziemi.

Prosto po zdrowie dzięki dobrej jakości pożywieniu i kosmetykom

Dobrej jakości jedzenie to podstawa do tego, aby uchronić się przed rozwojem wielorakich chorób. Nie bez powodu mówi się, że jest się tym, co się konsumuje. Jedząc eko żywność, ryzyko wystąpienie reakcji alergicznej i nieprzyjemnych objawów zdrowotnych zostaje zredukowane do minimum. Produkty bio to również kosmetyki – mają prosty i przejrzysty skład, zawierają mnóstwo aktywnych składników roślinnych przyjaznych skórze.