kosmetyczka, makijaz brwi

Podkreślone i precyzyjnie wymodelowane brwi, potrafią dokonać cudów, jeśli chodzi o makijaż całej twarzy. Nie tylko zmieniają jej wygląd, ale odejmują lat oraz podkreślają oczy. Chociaż z pozoru makijaż brwi wygląda na skomplikowany, nie trudno jest wykonać go w domowym zaciszu. O czym warto pamiętać?

Podstawa to regulacja brwi

Nieregularne oraz źle dobrane rysy brwi potrafią nadać twarzy nieatrakcyjnego, a nawet śmiesznego wyglądu. Gdy są za cienkie i zbyt mocno wydepilowane sprawiają, że twarz wydaje się cały czas zdziwiona. Natomiast krzaczaste i grube brwi odejmują uroku, gdyż twarz prezentuje się groźnie i nieprzyjaźnie. Wyregulować brwi można samodzielnie, stosując się do kilku prostych wskazówek lub można udać się do profesjonalnej kosmetyczki. O czym warto pamiętać podczas samodzielnego regulowania brwi?

Istotny jest wybór cienkiej pęsety o ostro zakończonych krawędziach, dzięki czemu będziemy mogli uchwycić nawet drobne włoski. Brwi powinny być dopasowane do kształtu twarzy, a nie do aktualnych trendów. W przypadku twarzy:

  • owalnej – doskonale prezentuje się łuk owalny,
  • kwadratowej- łuk mocno zaakcentowany,
  • okrągłej – wysoki bez dodatkowych zaokrągleń,
  • trójkątnej – łuk miękki, łagodzący wyraz twarzy.

Jak dobrać odpowiedni kształt brwi?

Aby znaleźć swój idealny kształt brwi, można zastosować bardzo popularną metodę, zwaną metodą 3 linii. Na czym ona polega?

Niezbędny okaże nam się ołówek lub kredka, którą przyłożymy do nosa. Następnie jej linia przecięcia wraz z brwiami pokaże nam, gdzie powinny zaczynać się nasze brwi. Umieszczając ołówek pod skosem, tak aby przechodził przez źrenicę oznaczymy kolejny punkt – najwyższe miejsce w łuku brwiowym. Na sam koniec, gdy odchylimy ołówek jeszcze bardziej, tak aby przechodził przez zewnętrzny kącik naszego oka dowiemy się, w którym momencie powinny kończyć się nasze brwi. Teraz już wiemy jaki kształt powinny mieć brwi i w którym momencie warto je uzupełnić lub przedłużyć.

Kosmetyki naturalne – czym wykonywać makijaż brwi?

makijaz brwi
Źródło: Pixabay.com

Makijaż brwi można wykonywać za pomocą różnych kosmetyków oraz metod. Warto jednak pamiętać, aby ich kolor zawsze był dobrany do naturalnej barwy, dzięki czemu unikniemy karykaturalnego wyglądu.

Najczęściej do makijażu wykorzystuje się kosmetyki naturalne w formie kredek. Wybierając odpowiednią kredkę należy unikać produktów cechujących się tłustą konsystencją. Kredka powinna być matowa, a nie błyszcząca. Zanim przystąpimy do malowania brwi, włoski powinno się delikatnie rozczesać za pomocą specjalnej szczoteczki, a następnie wygładzić palcem.

Cienie do brwi to również doskonałe wyjście, które pomoże nam cieszyć się idealnym podkreśleniem oczu. Do ich aplikacji najlepiej zastosować cienki, skośny pędzelek, który wyposażony jest w sztywne i twarde włoski. Dzięki temu łatwiej będzie nam wykonać idealny makijaż.

Chociaż warto zaopatrzyć się w specjalne cienie do brwi, czasami w sytuacji awaryjnej można zastosować zwykłe cienie, które używamy do makijażu oczu. Warto wtedy wybrać odcień matowy, a nie połyskujący, który jest jak najbardziej dopasowany do naszego naturalnego.

Idealny makijaż brwi – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli nie mamy dużo czasu na wykonywanie makijażu brwi każdego ranka, warto postawić na specjalne żele do modelowania brwi z kolorem. Taki delikatny makijaż jest bardzo szybki w wykonaniu – trwa zaledwie kilka sekund, a potrafi przetrwać cały dzień. Jeżeli decydujemy się na cienie do brwi, ale nie mamy doświadczenia w wykonywaniu makijażu, należy postawić na kolor o ton jaśniejszy niż nasz naturalny odcień, dzięki czemu nawet przy popełnieniu małego błędu nie będziemy wyglądać karykaturalnie.

Nowością na rynku są kosmetyki naturalne do makijażu brwi w formie specjalnych flamastrów. Pozwalają one uzyskać bardzo precyzyjny oraz naturalny makijaż, nawet jeżeli nie mamy doświadczenia w malowaniu brwi. Wyróżniają się one trwałością – makijaż pozostaje idealny, nawet po wielu godzinach. Dopełnieniem idealnego makijażu jest subtelne użycie korektora – gdy zaaplikujemy go tuż pod wewnętrznym łukiem powiększy powiekę i nada wyrazistego spojrzenia.