Maść cynkowa do pielęgnacji i ochrony skóry

Nietrzymanie moczu to problem, do którego większość osób się nie przyznaje. Zależy im na zachowaniu tych dolegliwości w tajemnicy, co nie jest proste, ale możliwe. Właściwa pielęgnacja skóry i odpowiednio dobrane środki ochronne z pewnością ułatwią to zadanie. Sprawdź, dlaczego w pielęgnacji skóry osoby cierpiącej na nietrzymanie moczu maść cynkowa jest niezbędna.

Trudno jest utrzymać w sekrecie fakt nietrzymania moczu, gdy osoba dotknięta takimi dolegliwościami odczuwa notoryczny dyskomfort. Wszystko przez to, że brak kontroli nad pęcherzem powoduje mimowolne wycieki moczu, a to niesie ze sobą poczucie permanentnego braku higieny. Nic więc dziwnego, że utrzymanie czystości i perfekcyjnej świeżości stref intymnych dla chorych ma priorytetowe znacznie. Niezwykle ważne jest więc utrzymywanie skóry w idealnej kondycji, co zdecydowanie ułatwia maść cynkowa oraz stosowanie środków higienicznych doskonale chłonących nie tylko nadmiar płynu, bo także niepożądane zapachy.

Pielęgnacja skóry i maść cynkowa

Jednym z podstawowych warunków dobrego samopoczucia jest zdrowa, zadbana skóra. Niestety wraz z wiekiem skóra stacje coraz bardziej podatna na otarcia, podrażnienia. Znacznie łatwiej ulega procesom zapalnym. Nietrudno więc zdać sobie sprawę z tego, że jeśli osoba w podeszłym wieku ma problemy z nietrzymaniem moczu, to utrzymanie czystości i dobrej kondycji skóry nabiera jeszcze większego znaczenia.

Osoby borykające się z nietrzymaniem moczu muszą pamiętać, że te dolegliwości sprzyjają podrażnieniom skóry, otarciom i infekcjom okolic intymnych. W codziennej pielęgnacji należy więc używać kosmetyków i preparatów leczniczych, które nie tylko będą oczyszczać skórę, ale także wspierać jej naturalne mechanizmy obronne. Kosmetyki powinny mieć zbliżony odczyn pH do naturalnego odczynu skóry – czyli 4,5-5,5 pH, bo on nie będzie naruszał naturalnej bariery ochronnej skóry, którą jest tak zwany płaszcz hydrolipidowy. Preparaty kosmetyczne powinny zawierać naturalne komponenty wzmacniające i nawilżające skórę.

Skóra osób cierpiących na nietrzymanie moczu, choćby w lekkim stopniu, narażona jest na podrażnienia, otarcia i infekcje. Na wszystkie te dolegliwości istnieje proste panaceum. Maść cynkowa doskonale radzi sobie w każdej z tych sytuacji. Jej właściwości osuszające, przeciwzapalne i antyseptyczne są wręcz nieocenione.

Odpowiednie środki ochronne

Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu powinny też korzystać ze środków ochronnych dostosowanych do stopnia nasilenia dolegliwości. Jeśli nietrzymanie moczu występuje w formie kropelkowej, na co dzień wystarczy stosować wkładki higieniczne. Przy lekkim nietrzymaniu moczu doskonale sprawdzą się majtki chłonne. Te mają formę codziennej bielizny. Są cienkie, elastyczne i wręcz niewidoczne pod ubraniem. Pozwalają na pełną swobodę, a nawet na uprawianie sportów.

Przy średnio ciężkich i ciężkich rodzajach nietrzymania moczu najbardziej odpowiednie będą pieluchomajtki. Ich duża chłonność zapewni pełen komfort chorej osobie.