Wiele popularnych dolegliwości może uprzykrzyć życie, a nierzadko wręcz utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jeżeli jednak nie stanowią one objawu poważnego schorzenia, zwykle można się ich pozbyć sprawdzonymi, domowymi sposobami. Niektóre z nich wymagają stosowania środków dostępnych w każdej aptece, podczas gdy inne da się wyeliminować bez sięgania po różne medykamenty.
Jak pozbyć się niestrawności?
Niestrawność najczęściej występuje po przejedzeniu, przez co towarzyszą jej różne dolegliwości żołądkowe. Aby je załagodzić, warto sięgnąć po naturalne zioła. Gorący napar z liści mięty pieprzowej posiada silne właściwości spazmolityczne, natomiast rumianek korzystnie wpływa na rozkurcz mięśni gładkich. Podobnie działają również imbir i goździki, które wystarczy zalać wrzątkiem. Przy niestrawności pomagają też nasiona kminku lub kopru, w których występują olejki eteryczne. Ich żucie może skutecznie załagodzić skurcze jelit. Bardzo dobrze sprawdza się również ocet jabłkowy, który wystarczy rozpuścić w wodzie i wypić. Środek ten polecany jest zwłaszcza po spożyciu ciężkostrawnego posiłku, ponieważ usprawnia trawienie. Aby zneutralizować działanie kwasów żołądkowych, warto natomiast sporządzić roztwór z wody i sody oczyszczonej.
Jak załagodzić bóle stawów i kości?
Z bólami stawów i kości zmagają się przede wszystkim osoby starsze. Domowe sposoby na ich łagodzenie są niestety mniej skuteczne, niż stosowanie odpowiednich leków. Warto przede wszystkim robić ciepłe i zimne okłady, które mogą załagodzić ból. Ulgę przynoszą też różnego rodzaju kompresy, zwłaszcza w przypadku kontuzji na skutek przeciążenia. Bardzo istotna dla kondycji stawów i kości jest dieta, która powinna zawierać produkty bogate w kolagen. Jeżeli jednak reumatologiczne dolegliwości bólowe utrzymują się długo i są wyjątkowo uciążliwe, warto pomyśleć o konsultacji z lekarzem. Do specjalisty nie trzeba udawać się osobiście, ponieważ w wielu przypadkach w zupełności wystarczy teleporada. Lekarz online może wystawić e-receptę na leki łagodzące ból stawów i kości.
Jak wyeliminować ból głowy?
Ból głowy najczęściej ma charakter napięciowy, a do jego powstawania przyczyniają się problemy ze snem, zdenerwowanie i stres. Długotrwałe napięcie mięśni może być też wynikiem przemęczenia i odwodnienia organizmu lub sygnałem o zbliżającym się przeziębieniu. Napięciowy ból głowy najczęściej umiejscowiony jest na skroniach, powodując uczucie ściskania o nasileniu umiarkowanym. Aby się go pozbyć, należy zredukować napięcie mięśni. W tym celu warto przeprowadzić masaż głowy, wykonując okrężne ruchy na skroniach oraz środku czoła. Na bolesny obszar można też przyłożyć chłodny okład. W przypadku odwodnienia, dobrym rozwiązaniem jest wypicie szklanki wody z odrobiną soli i cytryną. Jeżeli jednak ból głowy utrzymuje się długo, może wymagać zastosowania odpowiednich środków medycznych. Recepta online pozwala na wykupienie skutecznych leków przeciwbólowych. Aby ją otrzymać, wystarczy konsultacja internistyczna online. W razie konieczności, specjalistę można też poprosić o przedłużenie recepty.
Jak szybko wyleczyć przeziębienie?
Polecanym remedium na przeziębienie jest gorąca herbata z malinami, cytryną i miodem. Taki napar wykazuje działanie napotne, dzięki czemu może się przyczynić do zbicia gorączki. Obecność miodu łagodzi drapanie i ból gardła, eliminując jednocześnie objawy kaszlu. Przy przeziębieniu warto też spożywać naturalne probiotyki, np. czosnek czy syrop z cebuli. Przyjmowanie ich kilka razy dziennie zadziała stymulująco na organizm, ze względu na silne właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Do wyeliminowania kataru posłużyć może gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, zwłaszcza lawendowego oraz eukaliptusowego. Ich opary udrażniają drogi oddechowe, dodatkowo rozgrzewając organizm. Jeżeli przeziębienie jest bardzo dokuczliwe i nie przechodzi, warto skonsultować się ze specjalistą. Podczas teleporady lekarz udzieli niezbędnych zaleceń, a także skieruje na odpowiednie badania. W razie potrzeby, wystawiona zostanie recepta przez internet.