Kobieta w ciąży która zażywa suplementy diety

Artykuł partnera.

Ciąża to dla wielu kobiet czas niekończących się pytań. Na każdym etapie ciąży pojawiają się nowe wyzwania, nowe reakcje organizmu, nowe rozterki i wątpliwości do rozwiania… Aby uzyskać odpowiedzi w kolejnych nurtujących nas kwestiach, najlepiej po prostu pytać: mamę, bardziej doświadczoną koleżankę, ale przede wszystkim swojego lekarza.

Jednym z ważnych dotyczących ciąży jest prawidłowa suplementacja. Jakie witaminy i minerały powinna przyjmować kobieta w ciąży? W jakich ilościach? Jak często? Przez jak długi czas? Warto wiedzieć, że odpowiedzi na każde z tych pytań to w gruncie rzeczy kwestia indywidualna, a wartości, jakie można czasem odnaleźć w artykułach poświęconych tej kwestii, są wyłącznie poglądowe.

Dieta a suplementacja

Podstawową, niezwykle ważną sprawą, która jest związana ze zwiększonym zapotrzebowaniem przyszłej mamy na witaminy i minerały, jest oczywiście zmiana diety. Podczas kolejnych wizyt kontrolnych u ginekologa warto więc przeanalizować wraz z lekarzem, na ile sposób, w jaki się odżywiasz, jest w stanie zaspokoić specyficzne potrzeby Twojego organizmu w czasie ciąży. Bazując na takim wywiadzie i na wynikach Twoich badań, lekarz oceni, jak powinien wyglądać Twój indywidualny jadłospis i jakie suplementy diety dla kobiet w ciąży powinnaś przyjmować.

Co jeszcze warto wiedzieć o suplementach?

Choć do każdego suplementu diety dołączona jest ulotka informacyjna z zalecanym sposobem dawkowania, częstotliwość przyjmowania takich tabletek i dokładną dawkę odpowiednią dla Ciebie też należy skonsultować z lekarzem. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że właściwie wspierasz swój organizm. Wychodząc z gabinetu ginekologa, powinnaś trzymać w ręku dokładny harmonogram przyjmowania wszystkich zaleconych przez niego preparatów.

Estabiom Pregna – probiotyki dla kobiet w ciąży

Estabiom Pregna to suplement diety, w którym zawarte zostały przebadane szczepy bakterii probiotycznych – jelitowych i ginekologicznych. Dzięki temu przyjmowanie Estabiom Pregna dba o mikrobiom matki. Skład suplementu diety dla kobiet w ciąży Estabiom Pregna wzbogacono dodatkowo o ważną dla wspierania układu odpornościowego witaminę D3. Estabiom Pregna dostępny jest w aptekach w formie kapsułek.