Zdrowe produkty z kwasami omega-3 leżą na stole

Artykuł partnera.

Czy wiesz, jak ogromnie ważną rolę odgrywają kwasy omega-3 w Twoim życiu? Nie? To najwyższa pora dowiedzieć się o tym – najlepiej w praktyce. Wybierając się na zakupy pamiętasz zapewne, aby zwracać uwagę na źródła potrzebnych witamin i minerałów. Wypatruj również produktów spożywczych zawierających kwasy omega-3! Dziś podpowiemy Ci, gdzie możesz je znaleźć.

Omega-3 – źródła, o których warto pamiętać

Przemierzając zakupowe alejki z koszykiem lub wózkiem wypełnionym wartościowymi produktami, warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić się nad jedną, niezwykle ważną kwestią. Czy wśród Twoich zakupów znajduje się wystarczająca ilość produktów zawierających kwasy omega-3? Źródła tych cennych substancji możesz bowiem znaleźć m.in. w:

  • olejach roślinnych (np. w oleju lnianym),
  • orzechach włoskich,
  • nasionach (np. siemię lniane, szałwia hiszpańska),
  • ciemnozielonych warzywach liściastych.

To w dziale z warzywami, orzechami oraz olejami.

Warto jednak wiedzieć o tym, że najefektywniejsze źródła omega-3 stanowią przede wszystkim… organizmy morskie, zwłaszcza tłuste ryby, kawior, krewetki, algi i owoce morza.

Omega-3 – źródła z apteki?

Innym sposobem na dostarczenie swojemu organizmowi kwasów tłuszczowych jest zakup suplementów diety zawierających omega-3. Źródła jakimi są preparaty bazujące na olejach z organizmów morskich, są często świetnym sposobem na uzupełnienie codziennej podaży tych ogromnie cennych substancji.

Mając do dyspozycji tak ogromny wachlarz preparatów oferowanych przez różnych producentów, ciężko zdecydować się na jeden. Warto jednak przyjrzeć się, na jakich esencjach i wyciągach bazują. Nowością na rynku jest suplement diety, którego serce stanowi olej z widłonoga arktycznego: CalanOil® – omega-3. Źródła jakimi są widłonogi, to organizmy obfitujące w cenne substancje. To nie tylko kwasy omega-3, ale również astaksantyna – najsilniejszy naturalnie występujący przeciwutleniacz, który także ogromnie pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia.