Nowoczesna kabina prysznocowa

Kabiny prysznicowe i brodziki, to tak naprawdę codzienność w niejednej łazience. Kabina prysznicowa jest bardzo funkcjonalna chociażby dlatego, że pomaga oszczędzić wodę i zapobiega nadmiernemu jej zużyciu. Każdy remontując łazienkę stoi przed ciężkim wyborem pod tytułem „Wanna czy prysznic?”. Kabina prysznicowa z brodzikiem czy może kabina walk-in? My w naszym artykule postaramy się przedstawić Ci trochę bardziej kabinę prysznicową i brodzik. Zapraszamy do lektury!

Kabiny i brodziki – jak wybrać?

Kabiny prysznicowe, to nic innego jak wydzielona przestrzeń kąpielowa, która wyposażona jest w drzwi, prysznic lub natrysk wodny oraz brodzik i odpływ. Wybór odpowiedniego rodzaju kabiny prysznicowej zależy od stylu w jakim pragniesz wykończyć swoje wnętrze. Jeżeli myślisz o bardziej nowoczesnej łazience w stylu industrialnym bądź minimalistycznym, to wówczas doskonałym wyborem i strzałem w dziesiątkę będzie zdecydowanie się na kabinę walk-in. W takim rozwiązaniu nie potrzebny jest brodzik, potrzebujemy jedynie kabiny z szerokimi drzwiami oraz odpływu. Walk-in sprawia, że wnętrze nabiera sznytu oraz subtelnej elegancji, a także optycznie się powiększa!

Jeżeli jednak jesteś fanem bardziej klasycznych i ponadczasowych rozwiązań, to polecamy wybór kabiny prysznicowej z brodzikiem. Aktualnie na rynku mamy producentów, którzy w swoich ofertach mają mnóstwo różnorodnych brodzików prysznicowych, na które możemy się zdecydować. Do wyboru mamy brodziki samonośne z panelem bądź te wpuszczane w podłogę. Dostępne w wielu różnych rozmiarach oraz kształtach, takich jak brodziki kwadratowe, prostokątne, okrągłe, półokrągłe czy nawet heksagonalne.

Wybierając kabinę prysznicową musimy pamiętać, aby postawić na model o solidnym i porządnym wykonaniu, ponieważ ma to być produkt na długie lata. Najlepiej wybrać taką, która wykonana jest ze szkła hartowanego, ponieważ jest ono odporne na wszelkie zarysowania i mechaniczne uszkodzenia.

Kabina prysznicowa

Rozmiary kabin prysznicowych

Rozmiar kabiny prysznicowej dobrany musi być do wymiarów wnętrza łazienki. Jeżeli Twoje pomieszczenie nie cieszy się dużym metrażem, wówczas dobrym wyborem będzie kabina prysznicowa kwadratowa 70×70 bądź 80×80. Dobrze dobrane kabiny prysznicowe w takich rozmiarach zapewniają wygodną kąpiel. Jednym z najbardziej popularnych wymiarów do tych większych i bardziej przestrzennych łazienek jest kabina prysznicowa 90×90. Decydując się na kabinę o wymiarach 90×90 zyskamy więcej miejsca do poruszania się dzięki czemu korzystanie z niej będzie bardziej komfortowe. Jeżeli nie jesteś fanem kabin prysznicowych kwadratowych, polecamy zdecydować się na kabinę prostokątną. Największą popularnością wśród kabin prysznicowych prostokątnych cieszy się ta o wymiarach 90×120. Będzie to strzał w dziesiątkę do łazienek o niestandardowych rozmiarach, ich kształt pozwala na optymalne wykorzystanie naszej przestrzeni.

Kabina prysznicowa oraz brodzik to miejsca relaksu i odprężenia, dlatego musimy zadbać o dopasowanie ich do wnętrza łazienki. Coraz więcej naszych klientów wybiera właśnie kabiny prysznicowe z brodzikiem bądź walk-in zamiast wanny zważając na oszczędność wody jaką one zapewniają. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł pogłębił Twoją wiedzę w kwestii kabin prysznicowych oraz brodzików. Życzymy udanych zakupów i zapraszamy do sklepu internetowego in360.pl.