Kobieta po frakcjowaniu mikroiglowym twarzy

Frakcjonowanie mikroigłowe to zabieg, który polega na iniekcji odpowiednich substancji odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej. Pod wpływem pokonania naskórkowej bariery serią nakłuć igłą, uzyskać można bardzo szybkie efekty rewitalizacyjne. W zabiegu tym najczęściej wykorzystywane są konkretne składniki aktywne, dobierane pod kątem określonego problemu estetycznego. Jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń do frakcyjnego mikronakłuwania skóry jest Dermapen.

Na czym opiera się zabieg frakcjonowania mikroigłowego?

Frakcjonowanie mikroigłowe z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4.0 opiera się na pracy systemu pulsujących igieł, które automatycznie nakłuwają skórę. Takie rozwiązanie podnosi skuteczność zabiegu, ponieważ zwiększa efektywność przenikania substancji aktywnych wgłąb skóry i jednocześnie minimalizuje dyskomfort pacjenta. Dermapen w wersji 4.0 dysponuje opatentowaną głowicą, pozwalającą na wykonanie ponad miliona nakłuć przez 16 molibdenowych igieł w zaledwie 10 minut. Skrócenie czasu zabiegu przy zwiększonej liczbie nakłuć znacząco przyspiesza gojenie. Igły mogą wykonywać penetrację do 3 mm, a samo urządzenie umożliwia kontrolę głębokości i prędkości pracy. Dermapen korzysta ze jednorazowych, wymiennych i sterylnych kartridży, a także ampułek z koktajlami substancji odżywczych dopasowanych do różnych problemów i potrzeb skóry.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Dermapen 4.0?

Na początek odbywa się konsultacja ze specjalistą, podczas której oceniana jest kondycja skóry. Kolejny etap polega na dobraniu właściwych ampułek, a sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry. Do wybranego miejsca przykładane są następnie głowice, przesuwane stopniowo punkt po punkcie. W zależności od potrzeb, zabieg można połączyć z innymi procedurami. W przypadku pozyskania osocza bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta i wstrzyknięcia go w skórę przy użyciu Dermapen 4.0, uzyskać można dodatkowe efekty rewitalizujące. Zabieg można połączyć również z zastosowaniem kwasów, co pozwala na usunięcie uszkodzonych komórek i pobudzenie regeneracji poprzez peeling mechaniczny. Efekty widoczne są już po pierwszej sesji, przy czym optymalne rezultaty zapewnia seria 4-6 zabiegów Dermapen. Między kolejnymi wizytami zaleca się zachować 3-5 tygodniowe odstępy.

Zabieg Dermopen 4,0

Jakie efekty daje zabieg frakcjonowania mikroigłowego?

Efekty frakcjonowania mikroigłowego w dużym stopniu zależą od tego, na jakiej części twarzy lub ciała został wykonany zabieg. Na ostateczne rezultaty trzeba zwykle poczekać minimum kilka tygodni po zakończeniu pełnej serii. W tym czasie dochodzi bowiem do kompleksowej przebudowy najgłębszych struktur skóry i wzmocnienia jej rusztowania, co odbywa się pod wpływem produkcji nowych włókien elastyny i kolagenu. Następstwem zabiegu będzie pogrubienie skóry, spłycenie zmarszczek czy zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów, a także redukcja blizn potrądzikowych, powypadkowych i oparzeniowych oraz rozstępów. Zabieg Dermapen 4.0 zyskuje obecnie coraz większą popularność. Kompleksową ofertę posiada klinka Anlaya, z której usług skorzystać mogą pacjenci z wielu miast – takich, jak np. Warszawa. Niemałą zaletą jest atrakcyjna cena zabiegu.

Na jakich obszarach ciała można przeprowadzić frakcjonowanie mikroigłowe?

Frakcjonowanie mikroigłowe można przeprowadzić na różnych obszarach ciała. W przypadku zabiegu wykonanego na twarz, efektem będzie promienna, świeża, zdrowa i odmłodzona cera. Dermapen zastosować można na jej konkretne rejony – np. celem wyeliminowania cieni pod oczami. Zabieg jest też w stanie przebudować, pogrubić i wzmocnić skórę twarzy, co optymalnie zamaskuje powiększone naczynia krwionośne oraz wyeliminuje obrzęki pod wpływem działania koktajlu drenującego. Dermapen przeprowadzić można również na skórze brzucha, celem poprawy napięcia i jędrności. W takim przypadku zabieg polecany jest np. do usuwania rozstępów czy blizn, a jego efektywność zależy od stopnia utrwalenia zmian. Z reguły im wcześniej od pojawienia się nieestetycznych pręg wykonana zostanie procedura, tym większe szanse na ich skuteczne zlikwidowanie.