Kobieta po depilacji laserowej nóg

Obecnie depilacja laserowa cieszy się dużym zainteresowaniem, ale dane dotyczące liczby potrzebnych sesji depilacji laserowej różnią się w zależności od źródła. W tym artykule szczegółowo wyjaśnimy, na czym polega ten zabieg i co należy zrobić, aby cieszyć się jego efektami przez długi czas.

Liczba zabiegów i czas trwania sesji

Kobiety, które chcą usunąć niechcianą roślinność na ciele, prawdopodobnie już zmierzyły się z faktem, że włosy w różnych obszarach rosną nierównomiernie. Jeśli chodzi o depilację laserową, ważne jest, aby uchwycić określoną fazę wzrostu, więc liczba wizyt będzie zależała od szybkości wzrostu włosów i ich gęstości.
Widoczny efekt depilacji można zauważyć już po dwóch tygodniach od pierwszej sesji. Najbardziej „wdzięczną” strefą dla większości klientów są golenie i pachy, a najbardziej kapryśną — bikini, ponieważ w większości przypadków obszar ten charakteryzuje się zwiększoną gęstością owłosienia. Po 14 dniach zauważysz zmniejszenie ilości usuwanych włosów. Po trzech tygodniach zaczną pojawiać się włoski, które w czasie pierwszej sesji były w fazie spoczynku.
Średnio potrzeba 6-8 sesji, aby pozbyć się 90% włosów. Pozostałe 10% należy złapać w fazie aktywnego wzrostu, co może zająć kolejne 2 do 4 zabiegów. To, ile sesji depilacji laserowej zostanie wykonanych specjalnie dla Ciebie, zależy od Twojej fizjologii, przyjmowanych leków i ogólnego stanu zdrowia.
Ktoś już po czterech zabiegach może uzyskać gładką skórę, a ktoś nawet po dziesiątym razie marudzi, ile jeszcze sesji depilacji laserowej trzeba wykonać, aby pozbyć się zbędnego owłosienia. Jednak w każdym przypadku ta metoda pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zarostu na długi czas, nawet jeśli trwa to dłużej. W tym tkwi główna zaleta zabiegu — aby uzyskać w efekcie gładkie ciało, trzeba odwiedzać mistrza średnio przez półtora roku. Chociaż, sugaring lub brzytwa dają jedynie krótkotrwałe rezultaty i wymagają stosowania tych metod przez całe życie.
Jeśli chodzi o czas wykonania zabiegu, zależy on od gęstości włosów i wielkości obszaru ciała, z którego należy je usunąć. Na przykład na depilację twarzy potrzeba około 10 minut, na depilację miejsc intymnych wystarczy pół godziny, a na nogi — od 40 do 60 minut.

Depilacja laserowa — częstotliwość zabiegów i długotrwałość wyników

Cała roślinność na naszym ciele ma kilka faz wzrostu. Podczas gdy niektóre włoski „śpią”, inne są w fazie aktywnej i można je usunąć za pomocą lasera. Dlatego podczas każdej sesji tylko część włosów jest wystawiona na działanie urządzenia. W przypadku powtarzania zabiegów należy wziąć pod uwagę tempo wzrostu włosów. Odstępy między wizytami u mistrza wynoszą średnio od 4 do 6 tygodni. W niektórych przypadkach może to być nawet 10 do 12 tygodni.

Czynniki wpływające na efekt depilacji

Jeśli chodzi o czas utrzymywania się efektu po całkowitym usunięciu owłosienia, wszystko jest kwestią indywidualną. Może to zależeć od takich czynników, jak:

  • Stosowanie podczas zabiegów z użyciem innych produktów do usuwania włosów, które uszkadzają mieszki włosowe (depilator, sugaring, woskowanie);
  • Zmiany hormonalne, w tym ciąża i laktacja;
  • Przyjmowanie hormonów i innych leków;

W przypadku braku tych aspektów włosy znikają z ciała na stałe. Należy jednak pamiętać, że małe włoski mogą pozostawać w stanie uśpienia przez długi czas. Dlatego warto przestrzegać pewnych zasad, które pomogą przedłużyć i poprawić efekt zabiegów.

  • Peelingi i złuszczanie nie powinny być stosowane przez pierwsze 2 do 3 dni, ponieważ po depilacji skóra jest uważana za uszkodzoną i wrażliwą.
  • Unikaj przegrzania organizmu, nie korzystaj z sauny, gorących pryszniców.
  • Należy unikać opalania się i korzystania z solarium, aby uniknąć poparzeń i pigmentacji. W słoneczne dni należy stosować ochronę przeciwsłoneczną.

Depilacja laserowa musi się powtarzać 1 do 2 razy w roku, aby efekt depilacji utrzymywał się dłużej.

Artykuł napisany we współpracy z: https://naturallook.com.pl/depilacja-laserowa/.