Kobieta z umięśnionym brzuchem zrzuciła zbędne kilogramy

Każdy z nas chciałby być zawsze zdrowy i posiadać atrakcyjną sylwetkę. Niestety tylko nieliczne jednostki mają tyle szczęścia, że mogą osiągnąć taki stan bez wysiłku i troski o to, co jedzą i piją. Na szczęście we współczesnym świecie istnieje kilka prostych rozwiązań, które potrafią zagwarantować pewne rezultaty. Chodzi o to, aby pamiętać o codziennej aktywności fizycznej oraz zrównoważonej diecie. Niedawno pojawiła się także skuteczna metoda treningu, czyli EMS.

Ogólne zwiększenie aktywności fizycznej

Nikt z nas nie powinien zapominać o codziennej dawce ruchu. Ważne jest jednak, żeby dopasować rodzaj aktywności do swoich potrzeb i zainteresowań. Zacząć można, chociażby od wyznaczenia sobie minimalnego limitu przebytych kroków. Jak wyliczyć ich ilość? Wystarczy ściągnąć na telefon specjalną aplikację lub zakupić zegarek z krokomierzem.

Badania wskazują, że takie dzienne minimum wynosi ok. 10 tys. kroków. To wcale nie tak dużo. Jeśli możesz dojść do pracy na piechotę, to zostaw samochód pod domem lub po prostu zaparkuj kilka ulic dalej od pracy. Godnym polecenia sposobem na aktywność fizyczną jest także jazda na rowerze. Równie fajne mogą być cotygodniowe wspólne wypady ze znajomymi na boisko i gra w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę.

Zmiana nawyków żywieniowych

Nic tak nie wpływa na nasze zdrowie i wygląd jak to, co jemy. Prawda jest taka, że wcale nie musimy stosować się to jakichś restrykcyjnych diet (chyba że takie bezwzględnie zalecił lekarz). Zasadnicze jest stosowanie się do zasady regularności posiłków, zbilansowanie diety oraz spożywanie odpowiedniej ilości wody.

Już dzieci w przedszkolu wiedzą, że w zasadzie w każdym posiłku powinien być, chociaż kawałek warzywa lub owocu. Na przekąski wybierajmy takie przysmaki jak orzechy lub suszone owoce. Minimalizujmy ilość spożywanych produktów wysoko przetworzonych oraz zawierających zbyt dużą ilość cukru, oraz soli.

Nowoczesna metoda treningu – EMS

Osobom, którym zależy na szybkich efektach ćwiczeń oraz tym, którzy ze względu na schorzenia kręgosłupa nie mogą intensywnie ćwiczyć na siłowni, poleca się trening EMS. Co to takiego? EMS to skrót od angielskiego zwrotu electrical muscle stimulation, który oznacza elektryczną stymulację mięśni. Jest to metoda treningowa, która polega na połączeniu aktywności fizycznej z elektryczną stymulacją mięśni. Specjalnie dobrane ćwiczenia wykonuje się podczas krótkiego treningu, który odpowiada długim ćwiczeniom na siłowni. Trening EMS to idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na pracę lub rodzinę nie mają czasu na częste wychodzenie do siłowni.

Kolejnym ważnym atutem treningu EMS jest możliwość jego wykonywania przez osoby z różnymi schorzeniami kręgosłupa i stawów. Podczas ćwiczeń EMS nie obciąża się bowiem tych części ciała. Impulsy trafiają w głęboko położone włókna mięśniowe. Masują mięśnie i pobudzają organizm do większego wysiłku. Podczas sesji ćwiczeń EMS nasz organizm potrafi spalić nawet 500 kcal. A kolejne setki kalorii są spalane jeszcze kilka godzin po treningu.

Trening EMS jest zatem bezpieczny i efektywny. Potwierdzono także jego pozytywny wpływ na wygląd skóry. Impulsy przechodzą przez tkankę skórną i sprawiają, że staje się ona bardziej elastyczna i napięta. Następuje redukcja cellulitu i ujędrnienie ciała. Więcej informacji o metodzie EMS można znaleźć pod adresem internetowym: https://impulsetraining.pl/trening-ems/.