Kobieta ze zdrową skórą z kolagenem

O kolagenie słyszała każda kobieta. Jego temat powraca jak bumerang w zakresie dbania o urodę i hamowania efektów starzenia się skóry. Co warto wiedzieć o kolagenie? Jak podwyższyć jego poziom w organizmie? Jak medycyna estetyczna może pomóc w przypadku spadku kolagenu?

Kolagen – co to jest?

Kolagen jest białkiem zbudowanym z długich łańcuchów aminokwasów. Naturalnie występuje on w ludzkim organizmie. Podaje się, że stanowi aż 30% białka wytwarzanego przez ludzki organizm. Kolagen w organizmie pełni wiele zadań m.in. stanowi główny budulec skóry i chrząstek stawowych. Oprócz tego kolagen ma duże znaczenie dla stanu skóry. Tu szczególnie ważny jest kolagen typu I. To on odpowiada za wygląd, jędrność i elastyczność skóry. Dla urody ważny jest też II typ tego białka, który ma duży udział w zabliźnianiu ran.

Spadek kolagenu – dlaczego do niego dochodzi?

Chociaż kolagen jest bardzo ważny dla skóry, to niestety z czasem dochodzi do jego znacznego spadku. Dzieje się to wraz z wiekiem. Organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu od 25 roku życia – spadek wynosi nawet 1,5 w skali roku. Dodatkowo zaczyna dochodzić do niszczenia jego struktury. Przez to równowaga między produkcją a ubytkami kolagenu zostaje znacznie zachwiana. Niedobory tego białka przede wszystkim wpływają na urodę – można zaobserwować, że skóra traci jędrność i sprężystość, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia, włosy i paznokcie stają się cieńsze.

Warto wspomnieć, że do spadku kolagenu w organizmie może dojść nie tylko z powodu zachodzących procesów starzenia się organizmu. Wpływ na zmniejszenie produkcji tego białka mają również choroby autoimmunologiczne, uprawianie sportu wyczynowego, dieta bogata w cukier, palenie tytoniu, częsta i intensywna ekspozycja skóry na słońce.

Niedobory kolagenu – jak im zapobiegać?

Kobiety, które chcą dbać o swoją urodę, często zastanawiają się, jak zapobiegać utracie kolagenu w skórze. Pomocą w tym będzie przejście na zdrową dietę, która dostarczy składników niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesu powstawania kolagenu. Jadłospis zapobiegający utracie kolagenu musi zawierać przede wszystkim witaminę C. Należy też pamiętać, że czysty kolagen znajduje się m.in. w żelatynie. Aby zwiększyć ilość tego białka w organizmie, można też zdecydować się na suplementację diety.

Suplementacja i dieta nie sprawią jednak, że dotychczasowe efekty spadku kolagenu się cofną. Z tymi poradzić mogą sobie natomiast zabiegi medycyny estetycznej. Warszawska klinika Miracki panie, które zmagają się ze spadkiem poziomu kolagenu, zaprasza na zabieg urządzeniem Onda. Pomaga on zwiększyć sprężystość skóry i jej elastyczność. Jest to możliwe dzięki temu, że w trakcie zabiegu wykorzystywane są mikrofale Collwaves. Te nie tylko bardzo dobrze radzą sobie ze spadkiem kolagenu, ale także z redukcją tkanki tłuszczowej i likwidacją cellulitu. Jako jedne z najważniejszych rezultatów zabiegu Onda jest naturalne działanie zwiększające produkcję kolagenu.

Zabieg na sprężystość skóry – co warto o nim wiedzieć?

Zabieg Onda poprawiający sprężystość skóry jest w 100% bezpieczny i komfortowy dla pacjentki. Przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Pacjentki nie muszą się obawiać bolesności procedury. Zabieg nie wymaga ingerencji w tkanki, a wykorzystywane przez urządzenie mikrofale przenikają przez skórę bez jakiegokolwiek cięcia. Terapia polega bowiem na przykładaniu głowicy urządzenia Onda do wybranych części ciała – te są wcześniej posmarowane specjalnym preparatem. Przez głowice emitowane są mikrofale, które niszczą komórki tłuszczowe oraz pobudzają produkcję kolagenu i regenerację skóry. Cała procedura jest małoinwazyjna i mało czasochłonna, a po niej nie wymagana jest rekonwalescencja. Po zabiegu może jednak wystąpić pogorszenie samopoczucia oraz uczucie osłabienia – te efekty mogą utrzymywać się do 48 godzin. Szczegóły zabiegu oraz jego przebieg krok po kroku dostępny jest na https://klinikamiracki.pl/

Skóra po zabiegu sprężystość i jędrność odzyskuje stopniowo. Ostateczne efekty można zaobserwować po 1-3 miesiącach. Dla uzyskania najbardziej satysfakcjonujących rezultatów zaleca się powtórzenie zabiegu w ok. 6 seriach w odstępach 2-3 tygodniowych.