Zestaw stołowy

Kiedy myślisz o zastawie stołowej z melaminy, jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi ci na myśl? Czy myślisz o eleganckim, współczesnym serwisie obiadowym, a może o talerzach przy basenie sprzed 30 lat? Jeśli odpowiedziałeś na to drugie, nie jesteś sam, ale też nie jesteś na bieżąco z nowoczesną melaminą. Dziś bowiem charakteryzują się nowoczesnością i dostosowaniem do współczesnych trendów.

Postanowiliśmy zatem obalić kilka mitów związanych z zastawami stołowymi tego typu. Zapraszamy do lektury!

Mit nr 1: Melamina występuje w nudnych, tradycyjnych rozmiarach i kształtach

30 lat temu telefony komórkowe były całkiem nowe i niewyszukane, a melamina była nudna. Zastanów się teraz, jak bardzo rozwinęła się technologia od tamtego czasu. Nasze telefony potrafią robić niesamowite rzeczy, a melamina zaszła równie daleko!

Możesz znaleźć zastawę stołową z melaminy w niezliczonych kształtach, kolorach, teksturach i wzorach, które pasują do różnych zastosowań na stole. Współczesne warianty mogą imitować wiele tekstyliów, takich jak drewno, łupek, granit itp. Co jeszcze bardziej ekscytujące, producenci mogą osiągnąć estetykę tych tekstyliów, używając bezpiecznej dla żywności melaminy, co ułatwia konserwację i wydłuża okres użytkowania.

Mit 2: Melaminy nie da się łatwo mieszać i dopasowywać

Podczas serwowania potraw na zestawach pasujących do siebie zastaw stołowych wszystko jest spójne i monotonne, co kiedyś było popularną opcją. Ten trend zanika, a producenci wybierają zamiast tego dodatkową teksturę utworzoną przez mieszanie materiałów. Użycie metalu, melaminy i porcelany na tym samym blacie tworzy dynamiczną, mieszaną prezentację, której nie można osiągnąć za pomocą zestawu pasujących talerzy.

Jeśli nie jesteś gotowy, aby całkowicie przestawić się z porcelanowych talerzy na melaminowe, rozważ stopniowe wprowadzanie zastawy melaminowej. Dodanie tylko kilku lub nawet wielu kawałków melaminy na raz może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy, ponieważ melamina jest odporna na pękanie. Oznacza to, że będziesz wymieniać taką zastawę rzadziej niż porcelanową.

Mit 3: Naczynia z melaminy są przeznaczone wyłącznie do użytku na zewnątrz

Rzeczywistość jest taka, że melamina XXI wieku ma swoje miejsce na stole w jadalni lub na dużym wydarzeniu cateringowym. Ludzie mają dziś dostęp do szerokiej gamy produktów melaminowych, które mogą dopasować i ulepszyć na potrzebę swoich wymagań odnośnie prezentacji stołu.

Mit 4: Naczynia z melaminy są niezniszczalne

Z pewnością byłoby wspaniale, gdyby to była prawda, ale niestety tak nie jest. To prawda, że melamina jest bardzo wytrzymałym materiałem, ale jest przede wszystkim odporna na pękanie. Jest znacznie trwalsza niż porcelana i łamie się lub odpryskuje rzadziej, ale może pęknąć – zwłaszcza jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana.

Podsumowanie

Zastawa stołowa z melaminy jest w stanie uświetnić każdy posiłek i to niezależnie od okoliczności. Jeśli jesteście przyzwyczajeni głównie do porcelany, to ten materiał stanowi świetną alternatywę wartą zainteresowania.

Partner: prymusagd.pl