kobieta szuka informacji o glicynie

Aby organizm mógł działać prawidłowo, konieczne jest urozmaicenie diety i jej bogactwo we wszelkie składniki odżywcze. Jeżeli zdarzają się jakieś niedobory, zniwelować je można suplementami diety. Czym jest glicyna i dlaczego jest tak ważna?

Czym jest glicyna?

Glicyna, a właściwie L-glicyna, jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grupy aminokwasów. Posiada zaledwie jeden atom wodoru w łańcuchu pobocznym, co sprawia, że jest strukturalnie najmniejszym aminokwasem. Odgrywa bardzo ważną rolę dla naszego zdrowia, w szczególności dla układu nerwowego. Warto wiedzieć, że glicyna ma swój udział w tworzeniu fosfolipidów, kolagenu oraz w produkcji DNA. Bierze udział również w uwalnianiu adenozynotrójfosforanów, w skrócie ATP, które wpływają na wszystkie życiowe procesy człowieka.

Niedobór glicyny występuje zazwyczaj w wyniku diety ubogiej w białko lub podczas toczących się w organizmie chorób, które prowadzą do ubytku białka w organizmie. Samoistnie taki niedobór występuje dość rzadko.

Stabilizowanie poziomu cukru we krwi przy użyciu glicyny

Badania naukowe wykazały, że glicyna potrafi w znaczącym stopniu poprawić wrażliwość insulinową. Dzięki temu wspomaga organizm w regulacji poziomu cukru we krwi, sprawia, że czujemy się syci, ale jednocześnie znika uczucie zmęczenia. Ze względu na właściwości stabilizujące poziom cukru, glicyna jest istotna szczególnie dla osób, które cierpią na wahania poziomu cukru we krwi. Suplementacja wskazana jest również dla sportowców.

Glicyna, a funkcjonowanie układu nerwowego

Glicyna bardzo korzystnie wpływa na układ nerwowy człowieka. Znacząco poprawia jakość snu, ułatwia koncentrację i niweluje trudności w uczeniu się i przyswajaniu wiedzy. Wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, redukując znacząco uczucie lęku i niepokoju. Z tego względu, suplementacja glicyny jest wskazana dla osób cierpiących na padaczkę czy depresję i stany lękowe. Glicyna podnosi poziom energii, odgrywając bardzo istotną rolę w ośrodkowym układzie nerwowym. Jeżeli cierpisz na bezpodstawne uczucie niepokoju i nerwowości, nie musisz zażywać silnych leków, które mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Wystarczy suplement diety OstroVit Glicyna, który rewelacyjnie wpływa na ludzki organizm.

Glicyna- działanie i źródła

Glicyna ma działanie przeciwzmarszczkowe, bardzo korzystnie wpływa na wygląd i kondycję skóry. Jest zbawienna przy leczeniu zapalenia stawów, przyspieszając ich regenerację. Dolegliwością, która stanowi zalecenie dla suplementacji glicyny jest także zespół nieszczelnego jelita.

roduktami, które zawierają glicynę są np. nasiona słonecznika, otręby pszenne czy jogurty naturalne i orzechy arachidowe. Ogólnie, sporo glicyny w wysokich stężeniach zawierają produkty mleczne.